Sila
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sila

Deli Dolu Yolumuz

AnasayfaPortalliLatest imagesKayıt OlGiriş yap

DININ AMACI SIYASET DEGILDIR,...

3 posters
YazarMesaj
Aleyna

Aleyna

DININ AMACI SIYASET DEGILDIR,... Empty
MesajKonu: DININ AMACI SIYASET DEGILDIR,...   DININ AMACI SIYASET DEGILDIR,... I_icon_minitimePaz Ağus. 05, 2007 6:58 pm

Din ferde gelmiştir, devlete değil!..

Devletin rejimini yıkıp, İslâm devleti kurmak için delikanlıları tahrik edip, eldeki potansiyeli yanlış kullanmak.

Din, insanlar Dünyada Dini kullanarak saltanat sürsünler diye tebliğ edilmemiştir!

Ölümötesi yaşamda devlet yoktur!.. Devletin rejiminin de ölümötesi yaşamda yeri yoktur!..

İnsanlar, kabirde, devletin rejiminden dolayı da sorguya çekilmeyeceklerdir!..

Din ferde gelmiştir, devlete değil!..

Devletin rejimi İslâm değildi diye; Allah ve Rasûlü’ne iman etmiş olarak ölen kimse dahi cehenneme gidecek değildir.

Dört hâlife devrinin bitimiyle birlikte İslâm "rejimi" nihâyet bulmuş ve "saltanat" rejimleri başlamıştır.

İslâm’da ise DİN ADINA, saltanat veya DİKTATÖRLÜK rejiminin yeri yoktur.

İslâm prensipleri, Saltanata ve SİVİL-ASKERİ DİKTATÖRLÜKLERE RAZI OLMAZ!...

İslâm’ın şartları arasında "devletin rejimini değiştirip İslâm yapmaz isen dini reddetmiş olarak ölürsün" diye bir kural da mevcut değildir.

Şayet kişinin müslümanlığı rejime bağlı olsa idi, dört halife devrinden sonra yeryüzünde müslüman kalmamış olurdu ve bir tek de evliyâ yetişmemiş olurdu.

Ölümötesi gerçekler dolayısıyla, kurtulması için tedbirler alması zorunlu olan varlık, devlet değil insandır!..

Din'in gerçek geliş sebebini anlayamamış; veya bu yolda yanlış bilgiyle şartlanmış kişiler, kurtarılması gereken ferdi bırakıp; kendileri için yapmakla zorunlu oldukları çalışmaları bırakıp; devletle uğraşmaktadırlar.

Şayet biz İslâm Dini'nin niye ve hangi gayeye yönelik olduğunu gerçeği ile kavramış olsak, muhakkak ki bugünkü çalışma şeklimiz çok değişik olacak idi. Öyle ise öncelikle ağırlığımızı, İslâm Dini'nin niye ve hangi hedefe dönük olarak geldiğini anlamaya vererek değerlendirelim. Ve eylem biçimimize ondan sonra karar verelim.

Unutmayalım ki dünya üzerinde sayısız rejimler içinde yaşayan yüzmilyonlarla Müslüman mevcut ve bunlar iman ve İslâm şartlarına göre ölmeleri halinde cennete gitmekle müjdelenmişlerdir.

ALINTI,..

En son tarafından Ptsi Ağus. 06, 2007 2:57 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Turkazi
Admin
Turkazi

MesajKonu: Geri: DININ AMACI SIYASET DEGILDIR,...   DININ AMACI SIYASET DEGILDIR,... I_icon_minitimePtsi Ağus. 06, 2007 1:12 am

HAYR CANIM KARDESHIM ALEYNA DIN UMUMI OLARAK TUM CAHANA GELMISH,TUM INSANLARA GELMISH.EGER DUNYA SIYASETINI KENARA BIRAKIP TA ISLAM DINI SIYASETI YURURSE CHOK GUZEL OLUR.CHUNKI ISLAM DINI HER BAKIMDAN IYI TAMIN OLUNMUSHTUR.GORUNEN SENIN ISLAMDAN ANLADIGIN BIR SHEY YOK GALIBA.SAKIN BANA ISLAMI BILIYORUM SOYLEME.CHUNKI SEN ISLAMI BILSEYDIN BOYLE "DININ AMACI SIYASET DEYIL SOYLEMEZSIN".PEYGAMBER SELAVATULLA KENDI DEVRINDE CUMA SOHBETLERINI 2-YE AYIRIRDI.BIRI DINI SOHBET,DIYERI ISE SIYASI SOHBET.BIZDE BIR ALIM OLMUSH ISMI "SHEHID SEDRI" : O MINBERE CHIKIP CUMA SOHBETI ETDIKDE KEFEN GIYINIP SONRA CHIKARDI.CHUNKI SIYASI SOHBET ETDIGI ICHIN OLUMU GOZE ALIRDI.VALLAHI DE BILLAHI DE SEN ISLAMI KENARDAN BILIYORSUN,ASL ICHDEN BILMEN GEREKIR KARDESHIM.BENI YALNISH ANLAMA SAKIN.AMA ISLAM VE DIN SEN SOYLEDIYIN GIBI DIYIL.KURANDA DEVLETI NASIL IDARE ETMEK CHOK IYICE YAZILMISHTIR.BILIYORSUN KI KURANI KERIM BENIM DIYIL,ALLAHIN KELAMI Smile BIRAZ DUSHUN KARDESHIM....
Aleyna

Aleyna

MesajKonu: Geri: DININ AMACI SIYASET DEGILDIR,...   DININ AMACI SIYASET DEGILDIR,... I_icon_minitimePtsi Ağus. 06, 2007 3:00 am

Turkazi demiş ki:
HAYR CANIM KARDESHIM ALEYNA DIN UMUMI OLARAK TUM CAHANA GELMISH,TUM INSANLARA GELMISH.EGER DUNYA SIYASETINI KENARA BIRAKIP TA ISLAM DINI SIYASETI YURURSE CHOK GUZEL OLUR.CHUNKI ISLAM DINI HER BAKIMDAN IYI TAMIN OLUNMUSHTUR.GORUNEN SENIN ISLAMDAN ANLADIGIN BIR SHEY YOK GALIBA.SAKIN BANA ISLAMI BILIYORUM SOYLEME.CHUNKI SEN ISLAMI BILSEYDIN BOYLE "DININ AMACI SIYASET DEYIL SOYLEMEZSIN".PEYGAMBER SELAVATULLA KENDI DEVRINDE CUMA SOHBETLERINI 2-YE AYIRIRDI.BIRI DINI SOHBET,DIYERI ISE SIYASI SOHBET.BIZDE BIR ALIM OLMUSH ISMI "SHEHID SEDRI" : O MINBERE CHIKIP CUMA SOHBETI ETDIKDE KEFEN GIYINIP SONRA CHIKARDI.CHUNKI SIYASI SOHBET ETDIGI ICHIN OLUMU GOZE ALIRDI.VALLAHI DE BILLAHI DE SEN ISLAMI KENARDAN BILIYORSUN,ASL ICHDEN BILMEN GEREKIR KARDESHIM.BENI YALNISH ANLAMA SAKIN.AMA ISLAM VE DIN SEN SOYLEDIYIN GIBI DIYIL.KURANDA DEVLETI NASIL IDARE ETMEK CHOK IYICE YAZILMISHTIR.BILIYORSUN KI KURANI KERIM BENIM DIYIL,ALLAHIN KELAMI Smile BIRAZ DUSHUN KARDESHIM....

Smile Smile SAYENIZDE OGRENECEZ....HERSEYI BILIYORUM DIYE IDDIAMMMI OLDI KI,..??BENDENM OLMAYAN FIKIRLERI YAZDIM.....
cahangir86

MesajKonu: Geri: DININ AMACI SIYASET DEGILDIR,...   DININ AMACI SIYASET DEGILDIR,... I_icon_minitimePtsi Ağus. 06, 2007 9:09 am

Alena, olumotesi yasamda devlet yoktur, cunki, buna ihtiyac yoktur. cunki, bir birini tehdid edecek insanlar yoktur. Tum kotuler cehennemdedir. Iyilerin de icinde kotuluk yapma duygulari alinmistir. Hic kimsenin hic kimseye saldirma niyeti yoktur. Hic kimsenin, cocugunun universiteye alinmamasi derdi yoktur.
Bu yaziyi yazan ne kadar yalnis yaziyor, adam diyor ki, "Şayet kişinin müslümanlığı rejime bağlı olsa idi, dört halife devrinden sonra yeryüzünde müslüman kalmamış olurdu ve bir tek de evliyâ yetişmemiş olurdu." Bir rejime baglayan yok. Iki ise, bu kisiler boyle fikirlerle uyutmaga calisiyor muslumanlari. Zaten, yuzyillar boyunca bunu yapmagi basarmislar. 4 halife donemi diyerek zaten, Islam devletinin olmasi gerektirgini bilmeden de olsa yazmis. Bu adam, eger islam rejimi olursa, mutlaka, saltanat ve diktatorluk olacagini mi zannediyor?
Bak Alena, sana basit bir sey diyecegim. Eger buna da itiraz edeceksen artik bu konuyu seninle konusmayacagim. Cunki, her sey temelden baslar. Eger temel iyi olmamissa, ve ya yoksa, bu konularda anlayis bekleyemem. Diyecegim basit sey ise su. Eger, Allah (c.c) Kuran-i Kerim'de belirli suclar icin belirli cezalar gosteriyorsa, demek ki, bunu dunyada uygulayacak birileri olmasi lazim. Ve bu birileri de sen ve ben olmayacagimiza gore, bu devlet olacaktir.

En son tarafından Çarş. Ağus. 08, 2007 12:55 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Turkazi
Admin
Turkazi

MesajKonu: Geri: DININ AMACI SIYASET DEGILDIR,...   DININ AMACI SIYASET DEGILDIR,... I_icon_minitimePtsi Ağus. 06, 2007 2:16 pm

Aleyna demiş ki:
Turkazi demiş ki:

Smile Smile SAYENIZDE OGRENECEZ....HERSEYI BILIYORUM DIYE IDDIAMMMI OLDI KI,..??BENDENM OLMAYAN FIKIRLERI YAZDIM.....

YA CANIM KARDESHIM BOYLE ISHMI OLUR YANI? SEN BIR SHEYI BILMIYORSANDA AMA SOYLUYORSAN.LUTFEN SEN SADECE KABUL ETDIGIN FIKIRLERI YAZ,BASHKASININ OLMASI PROBLEM DIYIL.YETER KI SEN O FIKRI KABUL EDESIN.BEN DE BILIYIM KI SEN NE DUSHUNUYORSAN.AMA ABLA SAKIN KUSMEYESEN BENDEN... TAMAMMI? Smile
Aleyna

Aleyna

MesajKonu: Geri: DININ AMACI SIYASET DEGILDIR,...   DININ AMACI SIYASET DEGILDIR,... I_icon_minitimePtsi Ağus. 06, 2007 3:31 pm

Smile HA FIKIR ISTIYORSAN SOYLIYIM,...

ADAMIN YAZDIKLARININ COGUNA KATILIYORUM,...GERCEKCI OLMAKTAN YANAYIM,...AMA BU SIZIN GERCEKCI OLMADIGINIZ ANLAMINA GELMESIN,...kisinin zihniyeti ile ilgilidir,...KURANA ,HADISLERE NE SEKILDE BAKTIGI ANLADIGI VE YORUMLAMAYA CALISTIYLA ILGILI BI DURUMDUR,..

SADECE SIZLERIN NE DUSUNDUGUNU ALMAK ISTEMISTIM,...AMA DOYURUCU BIR CEVAP ALAMaDIM,...AZ DAHA BOGAZLAYACAKTIN BIZI,..Smile

AMA OKUDUIKCA ,DAHA DOGRUSU ESAS YERINDEN OKUDUKCA DEGISIRMI DUSUNCEM BILMEM,...

BIDE SANA NIYE KUSEYIMKI,....DEDIGIM DEDIK,KESTIGIM KESTIK BI ADAMSIN,..Smile BILDIGINI OKU KARDESIM,...BANA NE,,..
YALNIZ SUNU SOYLIYIM,,,SEN UNUVERSITELI ,VE DINIMI OGRENDIM DIYEN BI ADAMSAN,INSANLARA DAVRANISIDA OGRENMELISIN,,,VE DININI NASIL ANLATIP TEBLIG EDECEGINIDE,....KARSINDA BIR YABANCI UYRUKLU OLSAYDIDA BOYLEMI YAPACAKTIN,,...??EYVAH EYVAH...???? WAY DINIMIZIN HALINE,..BI KARSITMIS GIBI GORUNEN AMA GERCEGE COK YAKIN BI YAZI YUZUNDEN HEMDE,....
FEVRI DAVRANMAKLA EN IYISINI KENDIN BILIYO ZANNETMEKLE,DIREK SEN NE ANLARSIN DEMEKLE ,HIC BIR YERTE VARAMASSIN,...
CAQO BU KONUDA DAHA USTA,...ANLATIMDA DOGRU YOLDA,...DAHA SAKIN,...VE KELIMELERINI SECEREK SOYLUYOR,...BU KONUDA TABII,..Smile
TUFAN BILE BIRSEY ANLATTIGIN ZAMAN,,,TEK TEK SATIR SATIR CEVAP VERIYO,,HEMDE HIC KIZMADAN VE SABIRLA FALAN,,,
O YUZDEN OGRENMEN GEREKEN COK SEY VAR TURKAZI,...Smile

En son tarafından Çarş. Ağus. 08, 2007 4:42 am tarihinde değiştirildi, toplamda 5 kere değiştirildi
Aleyna

Aleyna

MesajKonu: Geri: DININ AMACI SIYASET DEGILDIR,...   DININ AMACI SIYASET DEGILDIR,... I_icon_minitimePtsi Ağus. 06, 2007 3:48 pm

cahangir86 demiş ki:
Alena, olumotesi yasamda devlet yoktur, cunki, buna ihtiyac yoktur. cunki, bir birini tehdid edecek insanlar yoktur. Tum kotler cehennemdedir. Iyilerin de icinde kotuluk yapma duygulari alinmistir. Hic kimsenin hic kimseye saldirma niyeti yoktur. Hic kimsenin, cocugunun universiteye alinmamasi derdi yoktur.
Bu yaziyi yazan ne kadar yalnis yaziyor, adam diyor ki, "Şayet kişinin müslümanlığı rejime bağlı olsa idi, dört halife devrinden sonra yeryüzünde müslüman kalmamış olurdu ve bir tek de evliyâ yetişmemiş olurdu." Bir rejime baglayan yok. Iki ise, bu kisiler boyle fikirlerle uyutmaga calisiyor muslumanlari. Zaten, yuzyillar boyunca bunu yapmagi basarmislar. 4 halife donemi diyerek zaten, Islam devletinin olmasi gerektirgini bilmeden de olsa yazmis. Bu adam, eger islam rejimi olursa, mutlaka, saltanat ve diktatorluk olacagini mi zannediyor?
Bak Alena, sana basit bir sey diyecegim. Eger buna da itiraz edeceksen artik bu konuyu seninle konusmayacagim. Cunki, her sey temelden baslar. Eger temel iyi olmamissa, ve ya yoksa, bu konularda anlayis bekleyemem. Diyecegim basit sey ise su. Eger, Allah (c.c) Kuran-i Kerim'de belirli suclar icin belirli cezalar gosteriyorsa, demek ki, bunu dunyada uygulayacak birileri olmasi lazim. Ve bu birileri de sen ve ben olmayacagimiza gore, bu devlet olacaktir.

MERSI CAQO ,YORUMUN ICIN,..

HAYIR ADAMIN DEDIGI,ORIJIN SERIAT UYGULANACAKSA PROBLEM YOK DIYO ZATEN,...YANI KURAN BAZ ALINIRSA,..AMA BUGUNE KADAR GORDUGUMUZ IRANDAKI ISLAM CUMHURIYET TE MESELA DAYATMADAN OTE DEGILDIR ,..

FAZLA DIKKATLI OKUMADIGINIZ ICIN,TARTISMA ANCAK BURAYA KADAR,...
YANI SIZ YINE DOGRU ,BIZ YANLIS CIKTIK...OLSUN BEEEEEEEE,BEN ALACAGIMI ALDIM,GERISI ONEMLI DEGILDIR,...

DININ AMACI SIYASET DEGILDIR,...
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» DININ AMACI REJIM KURMAKMIDIR,...??
» IKI GEZGIN MELEK.:HERSEY HERZAMAN GORUNDUGU GIBI DEGILDIR..