Sila
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sila

Deli Dolu Yolumuz

AnasayfaPortalliLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Aptallık Dediğimiz, O Konudaki Erkek Görüşüdür

2 posters
Sayfaya git : 1, 2  Sonraki
YazarMesaj
Aleyna

Aleyna

Aptallık Dediğimiz, O Konudaki Erkek Görüşüdür Empty
MesajKonu: Aptallık Dediğimiz, O Konudaki Erkek Görüşüdür   Aptallık Dediğimiz, O Konudaki Erkek Görüşüdür I_icon_minitimePerş. Kas. 29, 2007 3:28 pm

Evet öyledir.
Eğer bir konuda aksayan, yolunda gitmeyen akıllara ziyan bir durum varsa; sebebi mutlaka bir erkektir.
Çünkü; bir erkek tarafından ortaya atılmıştır, altında bir erkeğin imzası vardır.
Değil mi?

Kainat kurulalı beri, ilk erkekten bu yana(Sayın Adem Bey'i, süregelen neslin tohumunu attığı için saygıyla anarım) düzen hep, er kişi niyetine olmuştur.
Diller, dinler, kültürler, felsefe, biyoloji, psikoloji, matematik, jimnastik, terazi lastik.
Her bi şey!

Bir bacımızın adını duyduk mu?
Duymadık!
Kaldırma kuvvetini bulan, olmadı oidipus kompleksine bir gıdım faydası olan?
Ah, ikinci sınıf olmak böyle bir şey işte Allahım.
Adımız sanımız yok ortalıkta.

Her şeyin altında bir erkek imzası, her şeyi bulan bir erkek.
Hep erkek, hep erkek.
Adaletsizlik değil de ne?

"Bizim beynimiz daha iyi çalışıyor kızım, çalışın sizinde olur" diyenler.
Yaklaşın bakalım öyleyse.
Biraz daha, gel gel kaçma, çık bakalım ortaya.

O halde, yaşadığımız bu durumun hali ne?
Söyle bakalım, hesap ver.

Günümüzde; dünyanın, insanlığın, hayatın, doğanın, yaşamın durumu ortada.
Bu hayat ne kadar sürecek böyle, elini vicdanına koyup da söyle.
Sorumluluk al bakalım üzerine.
Al, al, al çekinme.
Bulurken, yaparken, kabul ederken, uygularken iyi.
Sonuçlara geldiği zaman, vınnnn!

Bozuk her türlü meselenin müsebbibi, bir erkektir!
Aksayan her işin sorumlusunun olduğu gibi.
Eğer bir şey düzgün gitmiyorsa, icracısı erkek olduğundan; yapılan her türlü eylemin, sakat olduğu ortadadır.

Yaptınız da, beğenmedik mi?
Başardınız da, kabul etmedik mi?
Ama dünya ortada, insanlık da!

Nedir bunun meali?

Yüzyıllardır, gördük marifetinizi.
Biraz çekilin bakalım köşelerinize.
Görün bakalım, dünya nasıl adam edilirmiş!

Dippas not: Olmayacağı bilinerek yazılan bir yazı ve istek!
Dippas altı not: Devam edin çivi çıkarmaya!
Aleyna

Aleyna

MesajKonu: Geri: Aptallık Dediğimiz, O Konudaki Erkek Görüşüdür   Aptallık Dediğimiz, O Konudaki Erkek Görüşüdür I_icon_minitimePerş. Kas. 29, 2007 3:52 pm

BASKASI YAZMIS,,,,,,AMA ALTINA OLDUGU GIBI IMZAMI ATARIM,,,,DOGRUYA DOGRU KARDESIM,,,.. Laughing

SAYGILAR SEVGILI ERKEKLERE,,,,
Turkazi
Admin
Turkazi

MesajKonu: Geri: Aptallık Dediğimiz, O Konudaki Erkek Görüşüdür   Aptallık Dediğimiz, O Konudaki Erkek Görüşüdür I_icon_minitimeCuma Kas. 30, 2007 4:40 am

Aleyna demiş ki:
BASKASI YAZMIS,,,,,,AMA ALTINA OLDUGU GIBI IMZAMI ATARIM,,,,DOGRUYA DOGRU KARDESIM,,,.. Laughing

Sorun ne bilirmisiniz? ben soyleyim siz dinleyin: Shu kadinlar var ya, bir turlu erkeklerin onlardan daha guclu oldugunu kabullenemiyorlar... Smile yalnishmi soyledim yoksa?...
Aleyna

Aleyna

MesajKonu: Geri: Aptallık Dediğimiz, O Konudaki Erkek Görüşüdür   Aptallık Dediğimiz, O Konudaki Erkek Görüşüdür I_icon_minitimeCuma Kas. 30, 2007 5:30 am

Turkazi demiş ki:
Aleyna demiş ki:

Sorun ne bilirmisiniz? ben soyleyim siz dinleyin: Shu kadinlar var ya, bir turlu erkeklerin onlardan daha guclu oldugunu kabullenemiyorlar... Smile yalnishmi soyledim yoksa?...

BASLIGI IYI OKU ,O ZAMAN CEVBABIDA GORMUS OLURSUN,....

VE KONUYU SAPTIRMA YADA ISTEDIGIN YONE CEKME LUTFEN ,GERCEKLERI GOR,,...DFUNYAYI NE HALE GETIRDIGINIZ GERCEGINI KAVRA...
Turkazi
Admin
Turkazi

MesajKonu: Geri: Aptallık Dediğimiz, O Konudaki Erkek Görüşüdür   Aptallık Dediğimiz, O Konudaki Erkek Görüşüdür I_icon_minitimeC.tesi Ara. 01, 2007 7:46 am

Aleyna demiş ki:
Turkazi demiş ki:
Aleyna demiş ki:

BASLIGI IYI OKU ,O ZAMAN CEVBABIDA GORMUS OLURSUN,....

VE KONUYU SAPTIRMA YADA ISTEDIGIN YONE CEKME LUTFEN ,GERCEKLERI GOR,,...DFUNYAYI NE HALE GETIRDIGINIZ GERCEGINI KAVRA...

Erkek oldugum ichin beni suchluyormusun yoksa? Allahu Tebarek Ve Teala mukaddes Kur'ani Kerimde boyle buyurmushlar: BIR KESIN GUNAHINA GORE BASHKA BIRI DIYIL, GUNAHKARIN KENDISI SORUMLU TUTULUR VE CEZALANDIRILIR... shimdi bashka erkeklerin suchunu biz erkeklerin yuzerinemi koydunuz yoksa? AH-AHHH KADINLAR... Smile
Aleyna

Aleyna

MesajKonu: Geri: Aptallık Dediğimiz, O Konudaki Erkek Görüşüdür   Aptallık Dediğimiz, O Konudaki Erkek Görüşüdür I_icon_minitimeC.tesi Ara. 01, 2007 11:19 am

KIMSEYI CEZALANDIRMAK ISTEDIGIMIZ YOK,,,,ISTESEKTE BECEREMEYIZ ZATEN,,,Smile

SADECE DUNYA HALINDEN VE DUZENDEN VE GIDISATTAN SOZETTIK ,,ERKEKERIN SEBEP OLDUGU,...

BIZ KADINLAR SOYLERIZ SADECE ,CEZASINI BUYUK YERE BIRAKIRIZ,...EN ADALETLIUSI ORDA CUNKI,...

SU GORDUGUMUZ DUNYA SADECE ERKEKLERIN ESERIDIR,,,,SAVAS YIKIM OLDURME KAN ..HERSEY HERSEY ISTE,.....Smile
YANI GURUR DUYACAGINIZ PEK BIRSEY YOK,,,BOSUNA KENDINIZI YORMAYIN,..
Turkazi
Admin
Turkazi

MesajKonu: Geri: Aptallık Dediğimiz, O Konudaki Erkek Görüşüdür   Aptallık Dediğimiz, O Konudaki Erkek Görüşüdür I_icon_minitimePtsi Ara. 03, 2007 5:28 am

Aleyna demiş ki:
KIMSEYI CEZALANDIRMAK ISTEDIGIMIZ YOK,,,,ISTESEKTE BECEREMEYIZ ZATEN,,,Smile

SADECE DUNYA HALINDEN VE DUZENDEN VE GIDISATTAN SOZETTIK ,,ERKEKERIN SEBEP OLDUGU,...

BIZ KADINLAR SOYLERIZ SADECE ,CEZASINI BUYUK YERE BIRAKIRIZ,...EN ADALETLIUSI ORDA CUNKI,...

SU GORDUGUMUZ DUNYA SADECE ERKEKLERIN ESERIDIR,,,,SAVAS YIKIM OLDURME KAN ..HERSEY HERSEY ISTE,.....Smile
YANI GURUR DUYACAGINIZ PEK BIRSEY YOK,,,BOSUNA KENDINIZI YORMAYIN,..
tarihe nezer edersek efendim gorursun ki hagi yikilmaz erkek sultan olmushsa olarin hepsini kadinlar eliyle mahv etmishler.Ben sana Imam Hasan (s.v) misal gibi soyleye bilirim.Dogru sizler imamdan anlamazsiniz ama yine de benden gitti kardeshim Smile
Aleyna

Aleyna

MesajKonu: Geri: Aptallık Dediğimiz, O Konudaki Erkek Görüşüdür   Aptallık Dediğimiz, O Konudaki Erkek Görüşüdür I_icon_minitimePtsi Ara. 03, 2007 7:30 am

AH YAZIK ZAVALLI ERKEKLER,...:)COK PADIOSAH DUYMUSTUMDA IMAM DUYMAMISTIM YAHU,...
Turkazi
Admin
Turkazi

MesajKonu: Geri: Aptallık Dediğimiz, O Konudaki Erkek Görüşüdür   Aptallık Dediğimiz, O Konudaki Erkek Görüşüdür I_icon_minitimePtsi Ara. 03, 2007 7:37 am

Aleyna demiş ki:
AH YAZIK ZAVALLI ERKEKLER,...:)COK PADIOSAH DUYMUSTUMDA IMAM DUYMAMISTIM YAHU,...
\

dumadinsa duy ablacik; evet ikinci imam Imam Hesen salavatullahu.yani Imam Alinin buyuk oglu.Imam Heseni kendi kadini zeher vererek oldurmush.Allah peygamber ve peygember ailesine dushman olanlara dushmandir... Allah imamlarin ve peygemberlerin dushmanlarina lanet etsin...
Aleyna

Aleyna

MesajKonu: Geri: Aptallık Dediğimiz, O Konudaki Erkek Görüşüdür   Aptallık Dediğimiz, O Konudaki Erkek Görüşüdür I_icon_minitimePtsi Ara. 03, 2007 7:39 am

LANET OKUMAYINIZ ,IYI BISEY DEGILDIR,..YANI IMANLI BIR INSAN OLARAK,...
Turkazi
Admin
Turkazi

MesajKonu: Geri: Aptallık Dediğimiz, O Konudaki Erkek Görüşüdür   Aptallık Dediğimiz, O Konudaki Erkek Görüşüdür I_icon_minitimePtsi Ara. 03, 2007 7:49 am

Aleyna demiş ki:
LANET OKUMAYINIZ ,IYI BISEY DEGILDIR,..YANI IMANLI BIR INSAN OLARAK,...

seni bilmem abla ama ben okurum.bence yalnish da diyil.cunki peygemberle ve onun ailesiyle dushmanchiliq daha kotudur.onlar peygembere inanmadi onu gotu bildi.bizlerse onlara lanet okuyoruz.cunki bizim peygamberi gotu diye kaleme verirler....
Aleyna

Aleyna

MesajKonu: Geri: Aptallık Dediğimiz, O Konudaki Erkek Görüşüdür   Aptallık Dediğimiz, O Konudaki Erkek Görüşüdür I_icon_minitimePtsi Ara. 03, 2007 7:58 am

ONU BUNU BILMEM BENDE,,,..PEYGAMBERIMIZ ACEBA NASIL DAVRANIRDI BOYLE DURUMDA YADA LANET OKURMUYDU ,NEYA KARSI OLURSA OLSUN,,,,

MERAK ETTIM SIMDI,,..Smile
Turkazi
Admin
Turkazi

MesajKonu: Geri: Aptallık Dediğimiz, O Konudaki Erkek Görüşüdür   Aptallık Dediğimiz, O Konudaki Erkek Görüşüdür I_icon_minitimeÇarş. Ara. 12, 2007 4:28 am

Aleyna demiş ki:
ONU BUNU BILMEM BENDE,,,..PEYGAMBERIMIZ ACEBA NASIL DAVRANIRDI BOYLE DURUMDA YADA LANET OKURMUYDU ,NEYA KARSI OLURSA OLSUN,,,,

ben peygamberden diyil kendimden bahsettim,yani ben peygambere ve ahli-beyte zarar verene, kabul etmeyene lanet okurum canum Smile
Aleyna

Aleyna

MesajKonu: Geri: Aptallık Dediğimiz, O Konudaki Erkek Görüşüdür   Aptallık Dediğimiz, O Konudaki Erkek Görüşüdür I_icon_minitimeÇarş. Ara. 12, 2007 4:03 pm

Turkazi demiş ki:
Aleyna demiş ki:

ben peygamberden diyil kendimden bahsettim,yani ben peygambere ve ahli-beyte zarar verene, kabul etmeyene lanet okurum canum Smile

VALLA BILEMEM,...
BEN BOYLE BIR DURUMDA PEYGAMBERIMIZ NASIL DAVRANIRDI ONU MERAK ETTIMDE,...Smile
YANI SU;PEYGAMBER KENDINÎ KABUL ETMEYENE LANET OKURMUYDU...MERAK ETTIGIM SEY BU,...EGERKI HER SEYDE VE DURUMDEA ONU VE YASANTISINI ORNEK ALACAKSAK,,..??KI OYLEDE OLMALI,...EGER ETTIYSE LANET OK,...ETMEDIYSE ONUN ETMEDIGI LANETI BEN NIYE EDEYIM,...???NE GETIRIR BU LANET SANA YADA NE GOTURURR ...??
Turkazi
Admin
Turkazi

MesajKonu: Geri: Aptallık Dediğimiz, O Konudaki Erkek Görüşüdür   Aptallık Dediğimiz, O Konudaki Erkek Görüşüdür I_icon_minitimeCuma Ara. 14, 2007 4:27 am

Aleyna demiş ki:
Turkazi demiş ki:
Aleyna demiş ki:

VALLA BILEMEM,...
BEN BOYLE BIR DURUMDA PEYGAMBERIMIZ NASIL DAVRANIRDI ONU MERAK ETTIMDE,...Smile
YANI SU;PEYGAMBER KENDINÎ KABUL ETMEYENE LANET OKURMUYDU...MERAK ETTIGIM SEY BU,...EGERKI HER SEYDE VE DURUMDEA ONU VE YASANTISINI ORNEK ALACAKSAK,,..??KI OYLEDE OLMALI,...EGER ETTIYSE LANET OK,...ETMEDIYSE ONUN ETMEDIGI LANETI BEN NIYE EDEYIM,...???NE GETIRIR BU LANET SANA YADA NE GOTURURR ...??

en azindan lanet okuyarak nifretimi boshaltirim onlarin yuzerine Smile
Aleyna

Aleyna

MesajKonu: Geri: Aptallık Dediğimiz, O Konudaki Erkek Görüşüdür   Aptallık Dediğimiz, O Konudaki Erkek Görüşüdür I_icon_minitimeCuma Ara. 14, 2007 6:01 am

BOSALTMA BEE ONUDA BOSALTMA,,,,

INSANIN KULLANDIGI SOZLER YANI AGZINDAN CIKAN COK COK ONEMLIYMIS,,,,NE CIKARSADA ONU YASARMIS,,,,HERSEY KENDINE DONERMIS,,..IYILIKSE IYILK LANETSE LANET KOTU SOZSE KOTU SOZ,..

BEN CEKINIRIM ARTUK DIKKAT EDERIM CAN,.,,,AGZIMDAN CIKACAK LAFA,,,,VALLAHA BAK,,,,Smile
Turkazi
Admin
Turkazi

MesajKonu: Geri: Aptallık Dediğimiz, O Konudaki Erkek Görüşüdür   Aptallık Dediğimiz, O Konudaki Erkek Görüşüdür I_icon_minitimeC.tesi Ara. 15, 2007 3:46 am

Aleyna demiş ki:

INSANIN KULLANDIGI SOZLER YANI AGZINDAN CIKAN COK COK ONEMLIYMIS,,,,NE CIKARSADA ONU YASARMIS,,,,HERSEY KENDINE DONERMIS,,..IYILIKSE IYILK LANETSE LANET KOTU SOZSE KOTU SOZ,..

BEN CEKINIRIM ARTUK DIKKAT EDERIM CAN,.,,,AGZIMDAN CIKACAK LAFA,,,,VALLAHA BAK,,,,Smile

buyuklerden nasihati kabul ederim,tamam abla... Smile
Aleyna

Aleyna

MesajKonu: Geri: Aptallık Dediğimiz, O Konudaki Erkek Görüşüdür   Aptallık Dediğimiz, O Konudaki Erkek Görüşüdür I_icon_minitimePaz Ara. 16, 2007 3:21 pm

Turkazi demiş ki:
Aleyna demiş ki:

AHA NE ZEMANDAN BERU...?? Razz

YA NASIHAT DEGIL,SADECE HAYATIN BANA SU SON SENELERDE OGRETTIGU,...SANADA NASIL OLSA OGRETECEKTU,,ERKENDEN BENDEN DUY DEDIM,...

BIR DENEY YAPMISLAR BIR MIKTAR PRINCLE...DUYMUSMUSUN ONU,,,,BIRAZINA SUREKLI KOTU SOZLERLE SESLENILMIS DIGER BOLUMUNE HEP GUZEL SOZLERLE ...SONUNDA PRINCLERIN KIMYASININ NE SEKILDE DEGISTIGI GOZLENMIS,,,,,SONUC COK SASIRTICI,,,,,
YADA NE BILIYIM SUYA LIRIK MIZIK VE ROCK GIBI GURULTULU MUZIK ORTAMINDAKI KRISTALLESMESININ ARDAKI FARKLARI FALAN,,,COK ENTERESAN,..
BEN TAKARIM BOYLE SEYLERE,....Smile
Turkazi
Admin
Turkazi

MesajKonu: Geri: Aptallık Dediğimiz, O Konudaki Erkek Görüşüdür   Aptallık Dediğimiz, O Konudaki Erkek Görüşüdür I_icon_minitimeSalı Ara. 18, 2007 11:24 am

Aleyna demiş ki:
Turkazi demiş ki:
Aleyna demiş ki:

AHA NE ZEMANDAN BERU...?? Razz

YA NASIHAT DEGIL,SADECE HAYATIN BANA SU SON SENELERDE OGRETTIGU,...SANADA NASIL OLSA OGRETECEKTU,,ERKENDEN BENDEN DUY DEDIM,...

BIR DENEY YAPMISLAR BIR MIKTAR PRINCLE...DUYMUSMUSUN ONU,,,,BIRAZINA SUREKLI KOTU SOZLERLE SESLENILMIS DIGER BOLUMUNE HEP GUZEL SOZLERLE ...SONUNDA PRINCLERIN KIMYASININ NE SEKILDE DEGISTIGI GOZLENMIS,,,,,SONUC COK SASIRTICI,,,,,
YADA NE BILIYIM SUYA LIRIK MIZIK VE ROCK GIBI GURULTULU MUZIK ORTAMINDAKI KRISTALLESMESININ ARDAKI FARKLARI FALAN,,,COK ENTERESAN,..
BEN TAKARIM BOYLE SEYLERE,....Smile

ogretdigin ichin tshk-ler abla.evet biraz duymushumdur Smile
Aleyna

Aleyna

MesajKonu: Geri: Aptallık Dediğimiz, O Konudaki Erkek Görüşüdür   Aptallık Dediğimiz, O Konudaki Erkek Görüşüdür I_icon_minitimeÇarş. Ara. 19, 2007 3:39 am

AH CANIM BENIM
KIMSEYE BIRSEY OGRETMEK ISTEDIGIM YOK,,,,BENDEN DUY DERKEN KENDIMLE DALGA GECMEK ISTEMISIM,AMA SONUNDA SMILEYI YANI DIL CIKARMAYI UNUTMUSUMN..
HEPINIZ BILGILI INSANLARSINIZ,,,,SADECE BUNU OGRENDIGIMI SOYLEDIM,YANI KOTU KONUSMAMAYI VE AGZIMDAN CIKMAMASINI,,,,BUNUN DA BIUR SURU SEBEBI VAR,...HATTTA COK COK GUZELDE BI ACIKLAMA VAR BUNUNLA ILGILI ,BULURSAM TEKRAR GONDERIRIM,..

YALNIZ DEMEK ISTEDIGIM SUDIRKI,,,,

MADEMKI O DEDIGIM DENEYLERI BILIYORSUN YADA OGRENDIM DIYORSUN ,HALA ONA BUNA SEBEBI NE OLURSA OLSUN LANET OKUMAYI DUSUNEBILIYORSIN,.????AGIZDAN CIKAN HER KELIME BU KADAR ONEMLIYSE,...
SABRETMEKTE DININ YARISIDIR,...HEMDE BUNUDA COK IYI BILIYORSUN,...
Turkazi
Admin
Turkazi

MesajKonu: Geri: Aptallık Dediğimiz, O Konudaki Erkek Görüşüdür   Aptallık Dediğimiz, O Konudaki Erkek Görüşüdür I_icon_minitimeC.tesi Ara. 22, 2007 5:38 am

tamam Smile
Aleyna

Aleyna

MesajKonu: Geri: Aptallık Dediğimiz, O Konudaki Erkek Görüşüdür   Aptallık Dediğimiz, O Konudaki Erkek Görüşüdür I_icon_minitimeC.tesi Ara. 22, 2007 1:14 pm

TAMAM DEDIYSEN TAMAMDIR,....Smile
Turkazi
Admin
Turkazi

MesajKonu: Geri: Aptallık Dediğimiz, O Konudaki Erkek Görüşüdür   Aptallık Dediğimiz, O Konudaki Erkek Görüşüdür I_icon_minitimePaz Ara. 23, 2007 7:54 am

Aleyna demiş ki:
TAMAM DEDIYSEN TAMAMDIR,....Smile

yaa... Smile
Aleyna

Aleyna

MesajKonu: Geri: Aptallık Dediğimiz, O Konudaki Erkek Görüşüdür   Aptallık Dediğimiz, O Konudaki Erkek Görüşüdür I_icon_minitimePaz Ara. 23, 2007 11:52 am

YOK YOK TAMAM DEGILDIR,,,,ABARTTIM BIRAZ,...YANI OYLE GORUNUYO,,,, Razz
Turkazi
Admin
Turkazi

MesajKonu: Geri: Aptallık Dediğimiz, O Konudaki Erkek Görüşüdür   Aptallık Dediğimiz, O Konudaki Erkek Görüşüdür I_icon_minitimePerş. Ara. 27, 2007 12:27 am

Aleyna demiş ki:
YOK YOK TAMAM DEGILDIR,,,,ABARTTIM BIRAZ,...YANI OYLE GORUNUYO,,,, Razz

GORUNMESI BILE YETER YA... Smile

Aptallık Dediğimiz, O Konudaki Erkek Görüşüdür
1 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : 1, 2  Sonraki