Sila
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sila

Deli Dolu Yolumuz

AnasayfaPortalliLatest imagesKayıt OlGiriş yap

INSAN DENILEN VARLIGIN BASKENTI KALBIDIR,...!!

2 posters
Sayfaya git : 1, 2  Sonraki
YazarMesaj
Aleyna

Aleyna

INSAN DENILEN VARLIGIN BASKENTI  KALBIDIR,...!! Empty
MesajKonu: INSAN DENILEN VARLIGIN BASKENTI KALBIDIR,...!!   INSAN DENILEN VARLIGIN BASKENTI  KALBIDIR,...!! I_icon_minitimeÇarş. Eyl. 19, 2007 1:50 am

İnsanın beynine giden yol, kalbinden geçer.

Meşhur bir ressam resim sergisini gezen insanların arasında dolanıyormuş. Ziyaretçilerden birisinin bir resmin önünde uzun süredir beklediğini fark etmiş. Önceleri pek ciddiye almasa da sonunda dayanamamış ve yanına gitmiş.

“Hayırdır beyefendi! Uzun süredir aynı resmin önünde duruyorsunuz. Bu resimleri ben yaptım. Acaba resmimde bir hata mı buldunuz?” diye sormuş.

Resmi inceleyen ziyaretçi; “Evet! Burada bir kapı resmi var. Ama ben bu kapının tokmağını göremedim. Böylesi güzel bir tablo da, bu kadar güzel bir resimde tokmağı nasıl unutursunuz?” demiş.

Ressam, “Haklısınız! Burada bir kapı var ve bu kapının tokmağı yok. Ancak ben o tokmağı çizmeyi unutmadım! Bu kapı, insanın kalbine giden kapıyı temsil ediyor. İnsan kalbinin kapısının tokmağı olmaz. Çünkü o kapıdan, sadece kalbin sahibi izin verirse içeriye girebilirsiniz” deyince, ziyaretçi hayatının en güzel derslerinden birini almış olmanın mutluluğuyla, ressama hem teşekkür etmiş hem de başarısından dolayı tebrik etmiş.

Evet! İnsanın kalp kapısının tokmağı olmaz. Sahibi izin verirse içeri girebilirsiniz. En zor, en büyük ve en kalıcı fetihlerin kalplerin fethiyle olabileceğinin söylenmesinin en temel sebebi de bu gerçek olsa gerek.

* * * * * *

Peygamberler bile önce kalpleri fethetti

Hz. Peygamberin (sav) hayatını hepimiz okuduk ya da dinledik. Hıra dağında peygamberlik görevi verilmeden önce yaşadığı toplum içerisinde El-Emin (güvenilir) sıfatıyla tanınmış. Herkesin güvenini kazanmış kırk yaşına kadar. Daha sonra Peygamberlik görevi verilmiş. Allah peygamberine bile önce kalpleri fethettirmiş, sonra beyinlerine hitap ettirmiş. Çünkü insanın beynine giden yol kalbinden geçer. Kalpleri fethedemeyen kişi, Peygamber bile olsa, hayatları değiştiremez.
Turkazi
Admin
Turkazi

MesajKonu: Geri: INSAN DENILEN VARLIGIN BASKENTI KALBIDIR,...!!   INSAN DENILEN VARLIGIN BASKENTI  KALBIDIR,...!! I_icon_minitimeCuma Eyl. 28, 2007 5:36 am

Aleyna demiş ki:
İnsanın beynine giden yol, kalbinden geçer.

Meşhur bir ressam resim sergisini gezen insanların arasında dolanıyormuş. Ziyaretçilerden birisinin bir resmin önünde uzun süredir beklediğini fark etmiş. Önceleri pek ciddiye almasa da sonunda dayanamamış ve yanına gitmiş.

“Hayırdır beyefendi! Uzun süredir aynı resmin önünde duruyorsunuz. Bu resimleri ben yaptım. Acaba resmimde bir hata mı buldunuz?” diye sormuş.

Resmi inceleyen ziyaretçi; “Evet! Burada bir kapı resmi var. Ama ben bu kapının tokmağını göremedim. Böylesi güzel bir tablo da, bu kadar güzel bir resimde tokmağı nasıl unutursunuz?” demiş.

Ressam, “Haklısınız! Burada bir kapı var ve bu kapının tokmağı yok. Ancak ben o tokmağı çizmeyi unutmadım! Bu kapı, insanın kalbine giden kapıyı temsil ediyor. İnsan kalbinin kapısının tokmağı olmaz. Çünkü o kapıdan, sadece kalbin sahibi izin verirse içeriye girebilirsiniz” deyince, ziyaretçi hayatının en güzel derslerinden birini almış olmanın mutluluğuyla, ressama hem teşekkür etmiş hem de başarısından dolayı tebrik etmiş.

Evet! İnsanın kalp kapısının tokmağı olmaz. Sahibi izin verirse içeri girebilirsiniz. En zor, en büyük ve en kalıcı fetihlerin kalplerin fethiyle olabileceğinin söylenmesinin en temel sebebi de bu gerçek olsa gerek.

* * * * * *

Peygamberler bile önce kalpleri fethetti

Hz. Peygamberin (sav) hayatını hepimiz okuduk ya da dinledik. Hıra dağında peygamberlik görevi verilmeden önce yaşadığı toplum içerisinde El-Emin (güvenilir) sıfatıyla tanınmış. Herkesin güvenini kazanmış kırk yaşına kadar. Daha sonra Peygamberlik görevi verilmiş. Allah peygamberine bile önce kalpleri fethettirmiş, sonra beyinlerine hitap ettirmiş. Çünkü insanın beynine giden yol kalbinden geçer. Kalpleri fethedemeyen kişi, Peygamber bile olsa, hayatları değiştiremez.

BENIM TOKMAGSIZ KAPIM SIZLER ICHIN IZINLI ARKADASHLAR.... :-)
Aleyna

Aleyna

MesajKonu: Geri: INSAN DENILEN VARLIGIN BASKENTI KALBIDIR,...!!   INSAN DENILEN VARLIGIN BASKENTI  KALBIDIR,...!! I_icon_minitimePtsi Ekim 15, 2007 1:03 pm

SENDE KALPMI VARKI,...??? Rolling Eyes
Turkazi
Admin
Turkazi

MesajKonu: Geri: INSAN DENILEN VARLIGIN BASKENTI KALBIDIR,...!!   INSAN DENILEN VARLIGIN BASKENTI  KALBIDIR,...!! I_icon_minitimePtsi Ekim 22, 2007 10:11 am

Aleyna demiş ki:
SENDE KALPMI VARKI,...??? Rolling Eyes

Ablacik bende kalp yok ama kapi diyilen bir shey var galiba:))))))
Aleyna

Aleyna

MesajKonu: Geri: INSAN DENILEN VARLIGIN BASKENTI KALBIDIR,...!!   INSAN DENILEN VARLIGIN BASKENTI  KALBIDIR,...!! I_icon_minitimePtsi Ekim 22, 2007 11:20 am

ANLADIM ,....ILGILENECEKLERE DUYRULUR,...
KAPISI OLSA NOLCAK,ISE YARAYQACAK ESAS YERI OLMADIKTAN SONRA.... Razz
Turkazi
Admin
Turkazi

MesajKonu: Geri: INSAN DENILEN VARLIGIN BASKENTI KALBIDIR,...!!   INSAN DENILEN VARLIGIN BASKENTI  KALBIDIR,...!! I_icon_minitimeÇarş. Ekim 24, 2007 4:39 am

Aleyna demiş ki:
ANLADIM ,....ILGILENECEKLERE DUYRULUR,...
KAPISI OLSA NOLCAK,ISE YARAYQACAK ESAS YERI OLMADIKTAN SONRA.... Razz

Esas yeri varda, senden once BIRI iznimle girmish icheri,kapiyi oyle kapatmish ki bir daha achmak imkansiz... Ben icherdekine : "Yahu kapiyi ach Aleyna da gelmek istiyor."
Oysa bana : Kapi da senin,yurek te ama BURANIN SULTANI BENIM, burasi kervansara diyil ki her isteyen gelib kalsin.Ama soyle bana hizmetchi gelmek isteyen varsa gelsin"... Smile))))))
Aleyna

Aleyna

MesajKonu: Geri: INSAN DENILEN VARLIGIN BASKENTI KALBIDIR,...!!   INSAN DENILEN VARLIGIN BASKENTI  KALBIDIR,...!! I_icon_minitimeÇarş. Ekim 24, 2007 4:40 am

AMAN NE KOMIK,...........BAYILACAKTIM AZ KALSIN,,... Smile
Turkazi
Admin
Turkazi

MesajKonu: Geri: INSAN DENILEN VARLIGIN BASKENTI KALBIDIR,...!!   INSAN DENILEN VARLIGIN BASKENTI  KALBIDIR,...!! I_icon_minitimeÇarş. Ekim 24, 2007 11:19 am

Aleyna demiş ki:
AMAN NE KOMIK,...........BAYILACAKTIM AZ KALSIN,,... Smile

SAKIN BAYILMAYASIN, AYILTMA ISHLERI ILE UGRASHAN KIMSE YOK CHUNKI Smile
Aleyna

Aleyna

MesajKonu: Geri: INSAN DENILEN VARLIGIN BASKENTI KALBIDIR,...!!   INSAN DENILEN VARLIGIN BASKENTI  KALBIDIR,...!! I_icon_minitimeÇarş. Ekim 24, 2007 1:01 pm

BIZ KENDI KENDIMIZEDE AYILIRIZ,,,KORKMA,,,,,Smile
Turkazi
Admin
Turkazi

MesajKonu: Geri: INSAN DENILEN VARLIGIN BASKENTI KALBIDIR,...!!   INSAN DENILEN VARLIGIN BASKENTI  KALBIDIR,...!! I_icon_minitimePerş. Ekim 25, 2007 8:56 am

Aleyna demiş ki:
BIZ KENDI KENDIMIZEDE AYILIRIZ,,,KORKMA,,,,,Smile

Peki ne zaman istersen bayil ablacim.Senin tutanmi var? eee? ne duruyon?.. bayilsana.. Smile)x
Aleyna

Aleyna

MesajKonu: Geri: INSAN DENILEN VARLIGIN BASKENTI KALBIDIR,...!!   INSAN DENILEN VARLIGIN BASKENTI  KALBIDIR,...!! I_icon_minitimePerş. Ekim 25, 2007 1:21 pm

EMIR BOYUK YERDEN,,,,HEMEN EMREDERSIN,..Smile
Turkazi
Admin
Turkazi

MesajKonu: Geri: INSAN DENILEN VARLIGIN BASKENTI KALBIDIR,...!!   INSAN DENILEN VARLIGIN BASKENTI  KALBIDIR,...!! I_icon_minitimeCuma Ekim 26, 2007 8:20 am

Aleyna demiş ki:
EMIR BOYUK YERDEN,,,,HEMEN EMREDERSIN,..Smile

Valahi sen hich bayilan birine benzemiyorsun da Smile
Aleyna

Aleyna

MesajKonu: Geri: INSAN DENILEN VARLIGIN BASKENTI KALBIDIR,...!!   INSAN DENILEN VARLIGIN BASKENTI  KALBIDIR,...!! I_icon_minitimeCuma Ekim 26, 2007 9:02 am

EH BIRAZCIK OLE....
Turkazi
Admin
Turkazi

MesajKonu: Geri: INSAN DENILEN VARLIGIN BASKENTI KALBIDIR,...!!   INSAN DENILEN VARLIGIN BASKENTI  KALBIDIR,...!! I_icon_minitimePtsi Ekim 29, 2007 5:36 am

Sen demesen de biz bilirdik zaten .. Smile
Aleyna

Aleyna

MesajKonu: Geri: INSAN DENILEN VARLIGIN BASKENTI KALBIDIR,...!!   INSAN DENILEN VARLIGIN BASKENTI  KALBIDIR,...!! I_icon_minitimePtsi Ekim 29, 2007 6:35 am

EH GUN GORMUS INSANSINIZ AYOL,...:)BILMESEYDINIZ SASARDIK...
Turkazi
Admin
Turkazi

MesajKonu: Geri: INSAN DENILEN VARLIGIN BASKENTI KALBIDIR,...!!   INSAN DENILEN VARLIGIN BASKENTI  KALBIDIR,...!! I_icon_minitimePerş. Kas. 01, 2007 10:06 am

Aleyna demiş ki:
EH GUN GORMUS INSANSINIZ AYOL,...:)BILMESEYDINIZ SASARDIK...

Senin shashmadigin sheymi var yani?... Smile
Aleyna

Aleyna

MesajKonu: Geri: INSAN DENILEN VARLIGIN BASKENTI KALBIDIR,...!!   INSAN DENILEN VARLIGIN BASKENTI  KALBIDIR,...!! I_icon_minitimePerş. Kas. 01, 2007 12:49 pm

SIZLERIN YUZUNDENDIR BELKI,,,,,Smile
Turkazi
Admin
Turkazi

MesajKonu: Geri: INSAN DENILEN VARLIGIN BASKENTI KALBIDIR,...!!   INSAN DENILEN VARLIGIN BASKENTI  KALBIDIR,...!! I_icon_minitimeCuma Kas. 09, 2007 4:24 am

Aleyna demiş ki:
SIZLERIN YUZUNDENDIR BELKI,,,,,Smile

Vay bee .... Smile
Aleyna

Aleyna

MesajKonu: Geri: INSAN DENILEN VARLIGIN BASKENTI KALBIDIR,...!!   INSAN DENILEN VARLIGIN BASKENTI  KALBIDIR,...!! I_icon_minitimeCuma Kas. 09, 2007 1:32 pm

WAY BESI MAY BESI YOK,,....
HAYATIMDA EN COK SEVDIGIM INSANLAR OLDUNUZ ,HEMDE EN COK SASIRTAN,,,Neutral Neutral SEN DAHA YENILKSIN ANLAMASIN PEK NE DEDIM AMA,,,,DIGER KARTOLOZLAR YADA KASARLANMISLAR ANLADI,...SmileRazz
Turkazi
Admin
Turkazi

MesajKonu: Geri: INSAN DENILEN VARLIGIN BASKENTI KALBIDIR,...!!   INSAN DENILEN VARLIGIN BASKENTI  KALBIDIR,...!! I_icon_minitimeCuma Kas. 16, 2007 4:20 am

Son cunmlenizi tam olarak anlamadik ama hanim efendi... Smile
Aleyna

Aleyna

MesajKonu: Geri: INSAN DENILEN VARLIGIN BASKENTI KALBIDIR,...!!   INSAN DENILEN VARLIGIN BASKENTI  KALBIDIR,...!! I_icon_minitimeCuma Kas. 16, 2007 12:21 pm

SANA DENMEDIGI ICIN ,ANLAMANDA GEREKMIYOR ZATEN CANUM BE,,,Razz
Turkazi
Admin
Turkazi

MesajKonu: Geri: INSAN DENILEN VARLIGIN BASKENTI KALBIDIR,...!!   INSAN DENILEN VARLIGIN BASKENTI  KALBIDIR,...!! I_icon_minitimeÇarş. Kas. 21, 2007 4:46 am

Aleyna demiş ki:
SANA DENMEDIGI ICIN ,ANLAMANDA GEREKMIYOR ZATEN CANUM BE,,,Razz

bilmek istedik sadece.. turkceyi iyi bilmediyimizdendir her halde Smile
Aleyna

Aleyna

MesajKonu: Geri: INSAN DENILEN VARLIGIN BASKENTI KALBIDIR,...!!   INSAN DENILEN VARLIGIN BASKENTI  KALBIDIR,...!! I_icon_minitimeÇarş. Kas. 21, 2007 2:55 pm

YA BIRAZ ARGODUR O IKI KELIME ,KOY DILI ,KUSURA BAKMAYINIZ,,,, Laughing
Turkazi
Admin
Turkazi

MesajKonu: Geri: INSAN DENILEN VARLIGIN BASKENTI KALBIDIR,...!!   INSAN DENILEN VARLIGIN BASKENTI  KALBIDIR,...!! I_icon_minitimePerş. Kas. 22, 2007 8:00 am

Aleyna demiş ki:
YA BIRAZ ARGODUR O IKI KELIME ,KOY DILI ,KUSURA BAKMAYINIZ,,,, Laughing

Ben kendi koyumun diliyle konushsam Valahi beni anlayan cok az insan tapilir buralarda... Smile)
Aleyna

Aleyna

MesajKonu: Geri: INSAN DENILEN VARLIGIN BASKENTI KALBIDIR,...!!   INSAN DENILEN VARLIGIN BASKENTI  KALBIDIR,...!! I_icon_minitimePerş. Kas. 22, 2007 4:11 pm

IYI ISTE,,,,,MADEM ANLAYAN OLMAZ RAHATLARSIN.....KIZINCA ATTIRIVER,... Smile

INSAN DENILEN VARLIGIN BASKENTI KALBIDIR,...!!
1 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : 1, 2  Sonraki
 Similar topics
-
» VARLIGIN ANLAMI....
» HAYVAN VE INSAN
» INSAN GERCEK OLMALI...:)
» FARKI FARKETMELI INSAN...
» BAZEN YORULUR INSAN...!!